Kim jest Cassandra Nova? Przeciwniczka Deadpool’a i Wolverine’a

cassandranovadeadpool3

Fani zastanawiający się, przeciwko komu Deadpool i Wolverine łączą siły, otrzymali odpowiedź w zaprezentowanym niedawno zwiastunie. Emma Corrin pojawia się jako Cassandra Nova, główny czarny charakter filmu, w którym Deadpool ponownie spotyka się z kultowym członkiem X-Men, Wolverine’em.

Kim jest Cassandra Nova?

Deadpool w reżyserii Shawna Levy’ego będzie pierwszym występem Cassandry w MCU. Uważana za jednego z najgroźniejszych złoczyńców X-Men, obok Apocalypse’a i Mister Sinister, Cassandra jest złą siostrą bliźniaczką profesora Charlesa Xaviera, patriarchy X-Men, najczęściej granego przez Patricka Stewarta w filmach X-Men.

Jakie moce posiada Nova?

Cassandra ma te same supermoce co Charles Xavier. Ma nie tylko zdolności parapsychiczne, jak jej brat bliźniak, ale także moce telekinetyczne, jak jego najpotężniejsza uczennica, Jean Grey. Według komiksów X-Men Cassandra jest pasożytniczą formą życia, która istniała wraz z Charlesem Xavierem w łonie ich matki. Próbowała nawet zabić go w łonie matki, ale Charles bronił się psychicznym podmuchem, który doprowadził do poronienia ich matki, w wyniku czego ciało Cassandry urodziło się martwe. Jednak wkrótce odbudowała się i przysięgła zniszczyć Charlesa Xaviera i jego zespół X-Men.

deadpoolcassandranova

Ludobójstwo w Genoszy

W komiksach Cassandra jest najbardziej znana z masowego morderstwa 16 milionów mutantów w Genoshy, kiedy to poprowadziła armię Strażników do inwazji na ojczyznę mutantów, zabijając nawet potężnego Magneto. Ludobójstwo w Genoshy było także wątkiem trwającego serialu animowanego X-Men ’97.

Kto wcieli się w rolę Cassandry?

Jak widać w zwiastunie filmu, w rolę Cassandry wcieli się brytyjska aktorka Emma Corrin. W zwiastunie można ją zobaczyć jak lewituje z czegoś, co wygląda jak gigantyczna głowa Ant-Mana. Emma jest najbardziej znana z roli księżnej Diany w 3 sezonie serialu Netflix’a pod tytułem The Crown.

Zobacz zwiastun Deadpool & Wolverine

film pojawi się w kinach już 26 lipca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *