Deadpool & Wolverine – których znanych mutantów zobaczymy w filmie ?

deadpoolwolverinecassandranova

Oglądając zwiastun najnowszej odsłony przygód Deadpool’a możemy dostrzec kilka znanych postaci z poprzednich filmów o przygodach ekipy X-Men. Nie jest potwierdzone czy do ról powrócą Ci sami aktorzy, jednak z pewnością możemy rozpoznać i potwierdzić kilka postaci.

W najnowszym trailerze widzimy Cassandrę Novą, która wychodzi z czegoś co można zidentyfikować jako ogromna głowa Ant-Mana. To akurat będzie debiut tej postaci w filmowym uniwersum. Jeśli jednak dobrze się przyjrzeć w tym fragmencie, możemy dostrzec kilku znanych z poprzednich filmów mutantów, którzy pojawili się na ekranie w produkcji stacji FOX.

Deadpool & Wolverine Zwiastun

Zobaczmy więc, kogo znanego z poprzednich filmów zobaczymy w filmie Deadpool & Wolverine.

Azazel | X-Men: Pierwsza klasa

azazelwfilmiedeadpoolwolverine
W X-Men: Pierwsza klasa w Azazela wcielił się Jason Flemyng

Jedną z najłatwiejszych postaci do wykrycia przy gigantycznych zwłokach Ant-Mana, które są siedzibą Cassandry Novy, jest nie kto inny jak Azazel. Czerwono skóry, demonicznie wyglądający mutant pojawił się po raz pierwszy w 2011 roku w filmie ’X-Men: Pierwsza klasa’. W tym filmie był jednym z popleczników Sebastiana Shawa w Hellfire Club. Jednak w filmach wyjaśniono, że zmarł pomiędzy wydarzeniami z tego filmu a tymi z „Przeszłość, która nadejdzie”. Jak widać, jednak cos poszło nie tak z jego unicestwieniem.

Lady Deathstrike | X-Men 2

Lady Deathstrike
W filmie 'X-Men 2′ w rolę Deathstrike wcielała się Kelly Hu

W filmie z 2003 roku, „X-Men 2”, Lady Deathstrike toczyła jedną z lepszych walk w całym uniwersum X-menów z Loganem. Przedstawiono ją jako Yuriko Oyamę, eksperyment Williama Strykera w projekcie Weapon X, tym samym w którym uczestniczył Wolverine.

Była mutantką posiadającą umiejętność regeneracji, oraz władała szponami z adamantium. Kelly Hu i Hugh Jackman stoczyli legendarną walkę w kulminacyjnym momencie filmu, gdzie wydawało się, że Deathstrike definitywnie zginęła. Wygląda na to, że jednak przetrwała, więc po dwóch dekadach możemy wreszcie zobaczyć rewanż Wolverine/Deathstrike.

Szablozębny | X-Men

xmenszablozebny

Krążą pogłoski, że w 'Deadpool & Wolverine’ pojawi się wersja Szablozębnego grana przez Lieva Schreibera z 'X-Men: Początek’, jednak postać w zwiastunie wygląda bardziej na Tylera Mane’a z pierwszego filmu 'X-Men’.

Szablozębny to właściwie Victor Creed. Mutant, czarny charakter, śmiertelny wróg Wolverine’a, który również posiada zdolność regeneracji, która spowalnia m.in. jego proces starzenia się. Pracuje jako najemnik i zabójca na zlecenie.

Toad | X-men

toaddeadpool

Kolejnym weteranem oryginalnego filmu ’X-Men’, który wydaje się czaić się na zdjęciu przedstawiającym wszystkich razem, jest Toad. W pierwszym filmie X-Men w płazowego lokaja Magneto wcielał się Ray Park. Miał nawet wielką bitwę z Jean Grey. Storm spaliła go, wypowiadając słowa: „Czy wiesz, co dzieje się z ropuchą, gdy uderza w nią piorun?”. To kolejna postać która wydaje się powrócić z martwych.

Pyro | X-men 2; X-Men: Ostatni bastion

pyrodeadpoolwolverine

Po raz pierwszy zobaczyliśmy kontrolującego ogień mutanta Pyro w pierwszym zwiastunie ’Deadpool i Wolverine’. To był jego wielki powrót po porażce z Iceman’em w ’X-Men: Ostatni bastion’. Trudno powiedzieć, czy jest to wersja z poprzednich filmów Fox’a czy jakiś wariant – wariant, który utknął teraz w Pustce. W przeciwieństwie do innych postaci, możemy na sto procent potwierdzić, że w Pyro wcieli się ponownie Aaron Stanford z oryginalnych filmów 'X-Men’.

Miejmy nadzieję, że w filmie zobaczymy jeszcze więcej mutantów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *