Wirus (2014) – Jim Kent

JimKentTheStrain

Jim Kent to jedna z głównych postaci pierwszego sezonu serialu „Wirus”, która miała spory wpływ na rozprzestrzenienie się plagi Strzygoni w Nowym Jorku. Kent pracował dla CDC, gdzie jego współpracownikami byli Ephraim Goodweather i Nora Martinez. Wraz z nimi badał i kontrolował epidemię, która wybuchła w mieście wraz z pojawieniem się samolotu z Berlina.


Ten wpis należy do kategorii wpisów o serialu „Wirus”, który był emitowany w stacji FOX od 2014 do 2017 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bohaterach, lokacjach, ciekawostkach kliknij tutaj. Uwaga, mocne spojlery w serii artykułów!

The Strain / Wirus

Po wylądowaniu Boeinga na lotnisku Kennedy’ego załoga samolotu nie odpowiada na wezwania radiostacji. Zaangażowani w akcję ratunkową epidemiolodzy odkrywają, że poza czterema pasażerami cała załoga jest martwa a na pokładzie znajduje się trumna. Wkrótce grupa naukowców wraz z dr Ephraimem Goodweatherem na czele mierzy się z nowym, nieznanym dotąd wirusem, który zmienia ludzi  w żądne krwi stworzenia.


Jim Kent The Strain

Kent potajemnie współpracował również z wrogą stroną, ponieważ chciał zdobyć środki i możliwości do wyleczenia swojej żony Sylvii, która cierpiała na nowotwór. W zamian za włączenie jego żony do badania klinicznego przeciwciała monoklonalnego, które wykazało obiecujące wyniki w walce z jej postacią raka, wykonywał polecenia Thomasa Eichrosta, wampira, który był głównym wykonawcą rozkazów Mistrza.

Jim osobiście pozwolił przepuścić wyjeżdżającą z lotniska furgonetkę, w której mieściła się trumna, a później pomógł w pozbyciu się ciała Kapitana Redferna aby uniknąć przedwczesnego wycieku wieści o pladze wampirów.

Mimo, że Kent był „podwójnym agentem” to znalazł w sobie siłę aby przeciwstawić się w końcu Eichrostowi i wspólnie ze swoimi kompanami ścigać go i ranić. Jim zginął w ósmym odcinku pierwszego sezonu. Podczas walki ze strzygoniami na stacji benzynowej został ranny i w wyniku obrażeń do jego organizmu wdarł się wirus, zamieniający ludzi w potwory.

Jego przyjaciele zastanawiali się jak mogą go ocalić za pomocą chemioterapii lub innych sposobów medycznych. Goodweatherowi nawet udało się wyciągnąć robaka spod jego skóry. Niestety Kent nie dostał prawdziwej szansy na heroiczne odkupienie swoich win, ponieważ Wasilij Fet nie czekając na znalezienie cudownego rozwiązania wpakował w niego kilka kulek, nie dopuszczając do przemiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *