Wirus (2014) – Trójka ocalałych z lotu 753

the strain kto ocalał

Oczywiście ocalałych było czworo, ale przy życiu pozostał jedynie Gabriel Bolivar, który ze względu na swoją rolę w serialu kwalifikuje się na osobny artykuł. Wraz z nim w samolocie przebudzili się również Kapitan Doyle Redfern, adwokatka Joan Luss oraz Ansel Barbour. Nie jest do końca jasne dlaczego właśnie te osoby stały się wybrańcami mistrza i zostały wyznaczone do dalszego szerzenia infekcji w Nowym Jorku.


Ten wpis należy do kategorii wpisów o serialu „Wirus”, który był emitowany w stacji FOX od 2014 do 2017 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bohaterach, lokacjach, ciekawostkach kliknij tutajUwaga, mocne spojlery w serii artykułów!

The Strain / Wirus

Po wylądowaniu Boeinga na lotnisku Kennedy’ego załoga samolotu nie odpowiada na wezwania radiostacji. Zaangażowani w akcję ratunkową epidemiolodzy odkrywają, że poza czterema pasażerami cała załoga jest martwa a na pokładzie znajduje się trumna. Wkrótce grupa naukowców wraz z dr Ephraimem Goodweatherem na czele mierzy się z nowym, nieznanym dotąd wirusem, który zmienia ludzi  w żądne krwi stworzenia.


W tym artykule skumulujemy trzy postacie a zaczniemy sobie od kapitana nieszczęsnego samolotu, który przyleciał na lotnisko JFK w Nowym Jorku z Berlina.

Doyle Redfern

Doylerendfernwirus

Kapitan Doyle Redfern dał się przekonać do zbadania swojego przypadku przez przyjaciela Ephraima, doktora Bennetta. Niestety nie udało się ustalić czy wirus może zostać wyleczony i Redfern w końcu przemienił się w strzygonia. Zdążył zainfekować Bennetta, który miał się nim zająć a potem dobrał się do magazynu z krwią w szpitalu. Podczas próby pożywienia się Jimem Kentem i Norą Martinez został zabity gaśnicą przez Goodweather’a.

Ansel Barbour

anselbarbour

Ansel Barbour to kolejny z ocalałych pasażerów. Mężczyzna wydaje się być najbardziej świadomym zachodzących w nim zmian. Widzimy jak pożywia się osoczem z mięsa w lodówce i jak stara się unikać własnej żony oraz dzieci. W pewnym momencie nawet sugeruje aby jego żona zabrała ich dzieci do jego siostry, a on w tym czasie pożywia się psem rodziny, po czym przypina się łańcuchami w szopie za domem. Już prawie całkowicie przemieniony nadal zachowuje cząstki rozumu i każe uciekać swojej żonie. Został zabity przez Abrahama Setrakiana, co nagrywał Ephreim, a film chciał wykorzystać do przyspieszenia ogłoszenia kwarantanny w Nowym Jorku.

Joan Luss

Joanlussthestrain

Ostatnią ocalałą była Joan Luss, adwokatka o bardzo nieprzyjemnym charakterze, która nakłaniała resztę ocalałych do tego aby nie poddawali się dalszym badaniom i opuścili szpital. Joan była kobietą sukcesu, pędziła za karierą i pieniędzmi nie myśląc zbytnio o swojej rodzinie. Po tym jak została zatrzymana w szpitalu zapowiedziała wytoczenie procesu i widzieliśmy jak w serialu nakłania do współpracy Bolivara, któremu obiecuje wywalczyć sowite odszkodowanie.

Joan przebywała ze swoimi dziećmi w domu gdy jej transformacja nabrała rozpędu. Niania pracująca u niej zabrała dzieciaki do siebie widząc, że z Luss dzieje się coś złego. Gdy na drugi dzień wraz ze swoją córką je odwiozła, matka była już w pełni Strzygoniem i chciała się nimi pożywić. Gdyby nie interwencja Vauna pewnie tak by się skończyło. Jean Luss zginęła od strzału w głowę. Niestety zdążyła zarazić córkę niani, która też musiała zginąć jeszcze przed przemianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *