Interesujące fakty na temat księżniczek Disneya

dżasminadisney

Jeśli jesteś fanem Disneya to pewnie znasz również księżniczki, które Disney stworzył i spopularyzował. Większość dzieciaków na całym świecie wychowywała się podziwiając ich przygody na ekranach. Jednak nawet jeżeli do przedszkola chodziłaś przebrana za Bellę lub Dżasminę, jestem pewien, że ten artykuł zaskoczy choć jeden raz.

Zacznijmy od czegoś podstawowego: czy wiesz, że chociaż mnóstwo bohaterek Disneya ma królewskie dziedzictwo, jest tylko 12 „oficjalnych” księżniczek? W tekście są jednak brane pod uwagę jeszcze dwie osoby, które nie zakwalifikowały się do finału: Anna i Elsa z Krainy Lodu. Pierwotnie miały dołączyć do oficjalnego składu księżniczek, ale zostały wyeliminowane, ponieważ ich film był tak popularny, że nie potrzebował dodatkowego marketingu.

Mulan ma największą liczbę ofiar spośród wszystkich postaci Disneya

mulandisney

Większość ludzi spodziewałaby się, że postać, która odebrała najwięcej żyć, będzie złoczyńcą, a nie księżniczką, ale ten wątpliwy zaszczyt przypada Mulan. Wywołała lawinę i zasypała śniegiem całą armię, w jednej chwili pozbawiając życie większości żołnierzy. Wraz z Tianą jest także jedną z niewielu księżniczek, które osobiście pokonały antagonistę.

Tiana była jedną z niewielu księżniczek Disneya, która sama pokonała złoczyńcę

tianadisney

W większości filmów Disneya złoczyńca albo traci życie w wyniku wypadku, własnych działań, albo zostaje pokonany przez księcia lub inną postać. Niezwykle rzadko zdarza się, aby księżniczka sama pokonała złoczyńcę ze swojej historii. Tiana była jedną z niewielu, którym się to udało. Podczas konfrontacji z doktorem Facilierem rozbiła amulet, który pozwoliłby mu na dalszą spłatę długu wobec Loa, co skutkuje wciągnięciem go do ich królestwa.

Do stworzenia włosów Moany zaprojektowano specjalne oprogramowanie

moanadisney

Twórcy Moany włożyli wiele troski i wysiłku w jej włosy. Chcieli, aby się realistycznie poruszały oraz mogły zmoknąć. W filmie wykorzystano animację 3D, co stanowiło wyjątkowe wyzwanie. Aby sobie z tym poradzić, opracowali nowe oprogramowanie o nazwie „quicksilver”, aby animować jej włosy i ocean, w którym rozgrywa się większość filmu.

Dżasmina była pierwszą księżniczką o ciemniejszej karnacji

dżasminadisney

Choć Disney pracuje nad większą różnorodnością, większość księżniczek Disneya jest biała. Pierwszą księżniczką, która przełamała ten schemat, jest Dżasmina. Ta księżniczka jest Arabką i pochodzi z fikcyjnego narodu arabskiego zwanego Agrabah.

Tylko dwie księżniczki miały więcej niż jedno zainteresowanie miłosne

annadisney

Posiadanie więcej niż jednego zainteresowania miłosnego jest tak rzadkie w świecie księżniczek Disneya, że ​​prawie niespotykane. Od tej reguły są tylko dwa wyjątki: Anna z  Krainy Lodu  i Pocahontas. W przypadku Anny zaczyna od uczuć do Hansa, zanim zostaje przez niego zdradzona, i ostatecznie rozwija uczucia do Kristoffa. Natomiast Pocahontas nawiązuje relację z Johnem Smithem w pierwszym filmie, ale w sequelu kończy z Johnem Rolfem, tak jak to miało miejsce w prawdziwym życiu. 

Sukienka Roszpunki zmieniała się wiele razy

rozszpunkadisney

Twórcom „Zaplątani” niezwykle trudno było zdecydować się na kolor sukni bohaterki. Początkowo jej sukienka była czerwona. Potem była różowa. Ale kiedy animacja się rozpoczęła, została zmieniona na niebieską. Na koniec dostała fioletową sukienkę i tak już zostało.

Arielka mogła być blondynką

arieldisney

Rude włosy Ariel to jedna z jej najbardziej charakterystycznych cech, ale nie zawsze tak było planowane. Pierwotnie Ariel miała być blondynką. Zmieniono to, aby odróżnić ją od innej fikcyjnej syreny – Madison z aktorskiego filmu Touchstone Pictures pt. „Plusk”.

Kopciuszek był ulubioną księżniczką Walta Disneya

kopciuszekdisney

W autobiografii Ilene Woods, aktorki głosowej grającej Kopciuszka, czytamy, że Walt Disney powiedział jej kiedyś, że Kopciuszek jest jego ulubioną księżniczką.

Aurora miała najmniej czasu ekranowego

spiacakrolewnadisney

Aurora, znana również jako Śpiąca Królewna, ma najmniej czasu ekranowego ze wszystkich księżniczek Disneya, łącznie około 18 minut. Odzywa się dopiero po 19 minutach filmu, a jej rola kończy się 20 minut później. Między innymi dlatego powszechnie uważa się ją za jedną z najbardziej pasywnych księżniczek Disneya.

Anna jest absurdalnie silna

anna2disney

Choć wydaje się krucha i słaba, Anna z  Krainy Lodu  wykazała się niejednokrotnie znaczną siłą fizyczną. Potrafiła bez wysiłku rzucić sprzęt wspinaczkowy, zrzucić wilka z sań, uderzyć Hansa tak mocno, że upadł czy rzucić kamienne popiersie przez pokój.

Nazwisko Kopciuszka brzmiało prawdopodobnie Tremaine

kopciuszek2disney

Tylko jedna księżniczka Disneya ma określone nazwisko kanoniczne i jest to Mulan, której nazwisko brzmi Fa. Istnieje jednak duża szansa, że ​​Kopciuszek ma na nazwisko Tremaine. To dlatego, że Tremaine to nazwisko jej macochy. Jest prawdopodobne, choć nie gwarantowane, że macocha otrzymała to imię od męża, ojca Kopciuszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *