American Horror Story – Murder House

American Horror Story Murder House

American Horror Story – Murder House. Rodzina Harmonów przeprowadza się do Los Angeles, aby rozpocząć nowe życie i zapomnieć o problemach, przez jakie musieli razem przejść. Na swój nowy dom wybierają wiekową posiadłość. Nie mają pojęcia o wydarzeniach, które miały w niej miejsce. Wkrótce poznają tajemnicę skrywaną przez stare mury.

Murder House – Bohaterowie

  • Vivien Harmon
  • Ben Harmon
  • Violet Harmon
  • Tate Langdon
  • Constance Langdon
  • Larry Harvey
  • Moira O’hara
  • Adelaide Langdon

Murder House – Odcinki

AHS Sezon 1

Przeprowadzka (PILOT)

Rodzina Harmonów przeprowadza się do Los Angeles i osiedla się w starej posiadłości. Ben, psychiatra, oraz jego żona Vivien, pragną rozpocząć wszystko od nowa. Zdrada, poronienie i problemy z córką Violet, która skłania się ku samookaleczeniu, doprowadziły do kryzysu w ich małżeństwie. Nowy dom wydaje się idealnym miejscem do rozpoczęcia nowego życia. Jednak ta rezydencja jest obarczona złowrogą historią, która wkrótce zaczyna wpływać na losy Harmonów.

Wtargnięcie

Pacjentka o imieniu Bianca z ogromnym zainteresowaniem przygląda się domowi i jego fascynującej historii. Nagle Ben odbiera telefon od swojej byłej kochanki, która zaskakująco informuje go, że jest w ciąży. Kobieta pragnie, aby Ben jak najszybciej do niej przyjechał. W międzyczasie Constance, sąsiadka Biancy, domyśla się, że Vivien również spodziewa się dziecka. Kobieta dzieli się swoimi obawami z sąsiadką, szukając wsparcia i zrozumienia.

Morderczy Dom

Mimo sprzeciwów Bena i Violet, Vivien podjęła decyzję o wystawieniu domu na sprzedaż. Niestety, sprzedanie rezydencji z tak złą sławą okazało się trudne. Vivien zagłębia się w przerażającą historię domu i jego pierwotnych właścicieli. Wkrótce na jaw wychodzi historia Constance i Moiry, która dodatkowo podnosi napięcie. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy jeden z nowych pacjentów Bena niespodziewanie znika, co prowadzi do wszczęcia śledztwa przez policję.

Halloween część 1

Rodzina Harmonów decyduje się zatrudnić parę projektantów, którzy mają pomóc im w urządzeniu ich domu. Nie zdają sobie jednak sprawy, że ci projektanci skrywają mroczny sekret. Larry, jeden z nich, zaczyna prześladować Bena, żądając pieniędzy w zamian za zachowanie tajemnicy dotyczącej śmierci Hayden. Addie, córka Harmonów, angażuje się w kłótnię z sąsiadką Constance, dotyczącą stroju na Halloween. W międzyczasie Violet, córka Harmonów, spotyka się z Tate’em i domaga się informacji na temat tajemniczej zawartości piwnicy.

Halloween część 2

Kiedy Rubberman tajemniczo zniknął, na scenę wkracza Tate, który zaprasza Violet na randkę. Para udaje się na plażę, gdzie Tate dzieli się z dziewczyną swoimi szkolnymi problemami. W międzyczasie Ben atakuje Larry’ego, przekonany, że ten próbował go oszukać i jest zamieszany w popełnione zabójstwo. Stanowczo grozi mu, że jeśli zbliży się do niego ponownie, to go zabije. Vivien natomiast ujawnia Benowi, że Hayden przebywa w ich domu. W tym czasie Constance prowadzi szczere rozmowy z Violet, stawiając czoła trudnym tematom.

Świnko, świnko

Ben już nie mieszka w swoim dawnym domu, ale wciąż przyjmuje tam pacjentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z usług innego lekarza. Obecność Bena jest ogromnie irytująca dla Vivien, która pragnie, aby odszedł na zawsze. Nowym pacjentem jest mężczyzna przekonany, że posiada zdolność wzywania legendarnego mordercy z głową świni. Tymczasem Moira wyjawia Vivien, że nieustannie myśli o jej małżeństwie. Zdenerwowana Vivien przerywa rozmowę i każe jej odejść. W międzyczasie Violet odkrywa nowe informacje dotyczące masakry, która miała miejsce w jej szkole w 1994 roku. Dowiaduje się m.in. jaką rolę w tym wszystkim odegrał Tate. Poznaje również nowe fakty dotyczące matki chłopaka.

Dom otwarty

Moira próbuje namówić potencjalnego nabywcę domu do złożenia oferty, jednak Constance i Larry nie zgadzają się na jej manipulacje i oszustwo. Ben odkrywa prawdziwą tożsamość Larry’ego, co budzi w nim pytania i podejrzenia. Violeta zaczyna zgłębiać wiedzę na temat historii domu oraz tajemniczych mieszkańców. Vivien odkrywa niespodziewany zbiór fotografii na strychu, które wzbudzają jej zdumienie i ciekawość.

Rubber Man

Złośliwy charakter domu oraz jego ekscentryczni mieszkańcy stwarzają wiele kłopotów dla rodziny Harmonów. Tymczasem tajemnicza postać w lateksowym stroju ujawnia swoją obecność. Hayden, wraz z Tatem i Norą, snują intrygi mające na celu odebranie Vivien jej nienarodzonych dzieci. Violet musi podjąć decyzję, po czyjej stronie się opowiedzieć w tej skomplikowanej sytuacji.

Straszna dziewczynka

W rezydencji pojawia się jedna z najbardziej znanych ofiar morderstw z roku 1947, która nieświadoma jest przeszłych wydarzeń. Ben stawia opór Moirze, która próbuje go uwieść. Hayden planuje odizolować Vivien od jej męża, aby wprowadzić w życie swoje własne zamiary. Constance jest wściekła na zachowanie swojego syna. Ben jest w szoku, gdy dowiaduje się o ciąży swojej żony.

Przygaszone dzieci

W 1994 roku, Tate, będący wściekłym na Larry’ego (partnera Constance w tamtym czasie) za zabójstwo Beau, pod wpływem narkotyków podpala jego biuro. W teraźniejszości Ben odwiedza Vivien w szpitalu, gdzie przyznaje się do gwałtu i prosi o powrót do domu. Constance zostaje zatrzymana przez policję, która podejrzewa ją o zabójstwo Travisa. Funkcjonariusze przypominają jej o niejasnych wydarzeniach z przeszłości, związanych z Beau i Tatą. Ben, dowiedziawszy się, że Violet od kilkunastu dni nie chodzi do szkoły, planuje umieścić ją w szkole z internatem. Zauważając masę much w domu, zatrudnia specjalistę od zwalczania owadów, który zostaje zabity przez Tatę. Następnie Tate, przebrany za Rubber Mana, atakuje Bena. Przerażona Violet próbuje uciec z domu przed Tatą, ale nie może go opuścić i ciągle wraca do środka. Tate prowadzi ją do swojego trupa w piwnicy, informując ją, że jej próba samobójcza (z odcinka 6) zakończyła się sukcesem i teraz jest duchem. Tymczasem Larry rozmawia w piwnicy domu z Lorraine, która obwinia go za swoje własne samobójstwo. Dręczony wyrzutami sumienia, Larry przyznaje się policji do zabójstwa Travisa, chociaż jest niewinny. W więzieniu odwiedza go Constance.

Narodziny

Violet dowiaduje się, że Chad i Pat stanowią poważne zagrożenie dla jej nienarodzonego rodzeństwa, dlatego postanawia pozbyć się ich z domu i prosi Tate’a o pomoc. Vivien niespodziewanie rozpoczyna poród w szóstym miesiącu ciąży. Ben desperacko próbuje wyprowadzić rodzinę z tego przeklętego domu. Violet dręczy ojca swoimi podejrzeniami i odkrywa sekret, który zagraża jej relacji z Tatą. Vivien i dzieci płacą wysoką cenę za przedwczesny poród.

Po narodzinach

Duch Vivien przerywa Benowi w próbie samobójczej. Niestety, Hayden zabija go niedługo potem. Harmonowie, wspólnie z duchami, odstraszają potencjalnych lokatorów. Rodzina przygotowuje dom na święta Bożego Narodzenia.

American Horror Story Murder House – Ciekawostki

Więcej horroru na Strefa Grozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *