Omen (1976)

Omen 1976
  • Reżyseria: Richard Donner
  • Scenariusz: David Seltzer
  • Rok Produkcji: 1976
  • Gatunek: Horror
  • Obsada: Gregory Peck, Lee Remick, David Warner, Billie Whitelaw

Omen (1976) Fabuła

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana – w ludzkiej postaci.

Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn uznaje za swego syna sierotę, którego matka zmarła podczas porodu.

Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą, jednak, kiedy Damien podrasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Kiedy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czającego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczb 666.

Powiązane Artykuły:

thefirstomen2024

„Omen: początek” – zapowiedź

Klasyczna seria horrorów o nadejściu Antychrysta powraca wraz z filmem „Omen: Początek” i zabierze nas na sam początek jego drogi.

Damien Thorn Omen

„Omen” QUIZ | Ile pamiętasz z filmu?

Ile pamiętasz z niesamowitego horroru Richarda Donnera z 1976 roku? Jeżeli oglądałeś „Omena” i uważasz, że sporo pamiętasz to sprawdź swoją wiedzę w poniższym quizie.

Pani Baylock Omen

Omen (1976) – 21 ciekawostek z filmu

Film “Omen” z 1976 roku to jeden z najbardziej znanych i wpływowych horrorów w historii kina. Opowiada o amerykańskim dyplomacie, który adoptuje w tajemnicy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *