„Spider-Man uniwersum” to animowana produkcja w której Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Manowie z innych wymiarów.
Jak każdy film ze stajni Marvela i ten ma w sobie kilka ukrytych smaczków.
1. Współreżyser ukrył imiona swojej żony i dzieci w grafitti.
Stworzenie filmu animowanego wymaga dużo pracy, a to oznacza, że ekipa poświęciła wiele godzin na to, aby finalny produkt był zgodny z ich wizją. Cała ta praca odbija się również na rodzinach twórców.
W trakcie sesji pytań i odpowiedzi na pokazie w Los Angeles, współreżyser Bob Persichetti powiedział, że w graffiti pokrywającym ściany w tunelach kolejowych ukrył imiona swojej żony oraz dzieci, aby dać im do zrozumienia, że myśli o nich podczas długich dni i nocy podczas pracy.
2. Miles Morales zna swoich twórców.
Na początku „Spider-Man uniwersum”, kiedy Miles szuka kogoś, z kim mógłby porozmawiać o swoich nowych mocach, podczas przewijania kontaktów wyskakują dwa imiona.
Pisarz Brian Michael Bendis i artystka Sara Pichelli stworzyli postać Milesa Moralesa do uniwersum Marvel Ultimate w 2011 roku i obaj pojawiają się w telefonie Milesa.
3. Romita Ramen to ukłon w stronę artystów pracujących nad sukcesem pajączka.
W pewnym momencie Miles mija znak sklepu z makaronem o nazwie Romita Ramen. Choć brzmi to jak świetne miejsce na pyszne jedzenie, jest to również ukłon w stronę dwóch artystów, którzy przez lata wywarli ogromny wpływ na Spider-Mana: Johna Romity Sr. i Johna Romity Jr.
Starszy z panów Romita przejął obowiązki artystyczne po tym, jak Steve Ditko nagle opuścił serię w 1966 roku. Narysował Petera Parkera w epoce, w której stał się jednym z największych bohaterów komiksów Marvela. Stworzył złoczyńców, takich jak Nosorożec, Shocker i Kingpin, oraz narysował pierwszy występ Mary Jane Watson.
4. Stan Lee pojawia się wiele razy w Spider-Man uniwersum.
Zazwyczaj w filmach od MCU Stan Lee pojawia się w tylko jednym kameo, na bardzo krótki czas. Animacja pozwoliła jednak twórcom filmu Spider-Man uniwersum składać hołd zmarłemu Stanowi Lee przez cały film. Lee pojawia się w tle bardzo wiele razy. Fani o sokolim wzroku mogą go niejednokrotnie dostrzec w tłumie przechodniów lub wśród pasażerów metra.
Współreżyser Bob Persichetti powiedział Colliderowi : „Jeśli tylko się przyjrzysz, zobaczysz go w wielu miejscach. Ten facet jest w całym Nowym Jorku. Wydaje się, że jest bardzo zajętym człowiekiem”.
5. Kameo Stana Lee to nie jedyne w tym filmie.
Na początku filmu Miles odwiedza swojego wuja Aarona. W mieszkaniu Aarona w tle można zobaczyć włączony telewizor na którym odtwarzany jest jeden z odcinków serialu „Community”. W tym odcinku widzimy aktora Donalda Glovera ubranego w piżamę z motywem Spider-Mana.
Glover wcielał się w postać Aarona Davisa w filmie „Spider-Man: Homecoming” a w animacji „Spider-Man uniwersum” użyczał głosu Milesowi Moralesowi.
6. Ojciec Milesa Moralesa ma niezłe kontakty.
Jeśli Miles Morales ma w swoim telefonie twórców „Ultimate Spider-Man”, sensownym jest, że jego ojciec kontaktuje się ze starszym pokoleniem twórców komiksów.
Gdy Jefferson Davis przewija swoje kontakty, widzimy tam nazwisko Steve Ditko. Jest to artysta który stworzył wspólnie ze Stanem Lee Spider-Mana w 1962 roku.
7. W Nowym jorku Milesa jest dziwna popkultura.
Twórcy filmu świetnie się bawili, zapełniając alternatywną ziemię drobnymi szczegółami, które pokazują subtelne różnice między światem animowanym a światem rzeczywistym. Być może na podobieństwo komiksów Marvela, które przedstawiają prawdziwych celebrytów i popkulturę na swoich komiksach, animacja jest usiana billboardami, plakatami i reklamami produktów, które są odległe od naszego wszechświata.
W scenach z Times Squares pojawia się billboard reklamujący film „Baby Showers”, który przypomina plakat filmu „Druhny”. Jest też reklama przedstawiająca Stepha Curry’ego, gwiazdora NBA, który tu jest zawodowym graczem golfa.
8. Peter Parker jest blondynem we wszechświecie Milesa.
Kiedy Peter Parker zostaje zdemaskowany tuż przed śmiercią, publiczność widzi, że ma blond włosy. To jest zaskakujące, ponieważ każdy portret oryginalnego pajączka przedstawiał go z ciemnymi włosami. Jaśniejszy odcień jest ukłonem w stronę Bena Reilly’ego, klona Petera, który ufarbował włosy na blond. Miało to miejsce podczas „The Clone Saga” w latach 90.
[…] nawiązuje relację z Peterem, jednak jej ojciec zostaje nagle aresztowany po tym jak zatrzymuje go Spider-Man, a jej rodzina wyprowadza się ze […]